Urządzamy sypialnię w kilku prostych krokach

jak prawidłowo oświetlić mieszkanie?
Twój pierwszy remont? Dowiedz się jak oświetlić dom lub mieszkanie
22 listopada, 2017
klasyczne lampy do łazienki
Klasyczne lampy do Twojej łazienki
22 listopada, 2017
jak urządzić sypialnię w kilku krokach?

Ładnie urządzona sypiania to gwarancja dobrego humoru na cały dzień. Estetyka wnętrza ma duży wpływ na nasze samopoczucie, chociaż nie każdy z nas jest świadom jej roli w naszym życiu. Odnowa sypialni nie będzie wymagała od Ciebie dużych wydatków ale sprawi, że ten pokój stanie się ulubionym pomieszczeniem w twoim domu.

Przede wszystkim miej plan

Koncepcja nowej sypialni na papierze bądź nawet w twojej głowie to już połowa sukcesu. Zastanów się, w jakich kolorach chcesz mieć odnowione wnętrze, a przede wszystkim – w jakim stylu ma być ono urządzone. Sypialnia w stylu nowoczesnym i klasycznym to zupełnie różne dodatki i inna filozofia. Nowoczesny styl uwielbia minimalizm w każdej odsłonie, zależy mu na funkcjonalności dodatków i prostocie aranżacji. Z kolei, klasyczna sypialnia ma dużo zdobień, wyrafinowanych mebli i ponadczasowych rozwiązań. Również możesz zdecydować się na jeden z popularnych na co dzień stylów: skandynawski, modern classic, industrialny, glamour oraz Hamptons. Wśród wielu stylów na pewno znajdziesz coś wyjątkowego dla siebie!

Zacznij od początku, a nie od końca

Większość z nas ma tak, że idąc do sklepu po chleb, wychodzimy z dwiema siatkami jedzenia. W urządzaniu wnętrz też spotykamy się z taką tendencją. Jedziemy do dużego sklepu z meblami i dodatkami do domu…i się zaczyna. W koszu lądują przeróżne gadżety, część z których nawet nigdy nie wykorzystamy, bo nie pasują do naszej stylizacji lub nie mamy na nie miejsca. Rozumiem, że będąc w trakcie remontu ciężko przejść mimo przecudownego wazonu na kwiaty, ale zastanów się najpierw, czy tak naprawdę go potrzebujesz.
Przede wszystkim zacznij od początku – przemalowanie ścian, wymiana lub renowacja drzwi, odnowienie podłogi. Dopóki nie skończysz, nie przechodź do następnego kroku, który będzie polegał na przemeblowaniu. Trzecim, najbardziej przyjemnym i łatwym krokiem jest jednak udekorowanie sypialni. Możesz poddać się pomysłom swojej wyobraźni i stworzyć niepowtarzalne, unikalne wnętrze. Pamiętaj tylko, że lepiej udekorować sypialnie mniejszą ilością dodatków, niż przesadzić z ozdobami.
Gdy masz przed sobą projekt sypialni od architekta, dużo łatwiej wyobrazić sobie wnętrze w całości. Wtedy nie musisz czekać na kolejny etap renowacji, a wszystkie dodatki i meble możesz zakupić jednocześnie w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Zakończ przemiany dobrym oświetleniem

Oświetlenie to jak końcowy etap przemiany twojego wnętrza, ostatnia nuta w utworze. Bez niego stylizacja będzie wydawać się nieskończona, niepełna. Co więcej, oświetleniem można stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni. Stylowe kinkiety, oryginalna lampa wisząca i mała urocza lampa stołowa stworzą przytulne wnętrze, w którym będzie Ci się chciało spędzić każdą wolną chwilę. Dobierz idealną lampę wiszącą i kilka źródeł światła dodatkowego. Dostosuj oświetlenie według swoich potrzeb. Lampa nocna posłuży do odpoczynku lub pracy w wygodnym łóżku, a kinkiety staną się nie tylko ozdobą wnętrza, ale i funkcjonalnym dodatkiem w trakcie malowania się czy strojenia. We wnętrzu niezwykle stylowo będzie wyglądała oryginalna lampa podłogowa, która posłuży jako ostatni dodatek do nowego wnętrza.

Lampy do sypialni w klasycznej odsłonie:

klasyczne lampy do sypialni

Lampy nowoczesne do sypialni:

nowoczesne lampy do sypialni

Komentarze są wyłączone.