Styl hygge – duńska perfekcja

gdzie zamontować plafon?
Plafon do pokoju dziecięcego, łazienki oraz korytarza
Styczeń 7, 2018
jak wybrać idealną lampę do czytania?
Lubisz czytać? Wiemy, jaką lampę wybrać
Styczeń 18, 2018
urządzamy wnętrze w stylu duńskim

Styl hygge to nie tylko aranżowanie wnętrz, ale cała filozofia życia. Polega ona na tym, by cieszyć się każdym dniem i być szczęśliwym. Duńczycy umieją nie tylko oddzielać pracę od życia prywatnego, ale i tworzyć prawdziwy dom, w którym chce się spędzać cały wolny czas. Mieszkańcy Północy inspirują się naturą, uwielbiają ciepłe napoje i jasne kolory.

Filozofia stylu hygge

Styl hygge pochodzi z Danii, gdzie Duńczykom udało się stworzyć unikalną koncepcje życia. Na pierwszym miejscu stawiają oni delektowanie się życiem, a nie codzienne obowiązki i pracę. Udało im się oddzielić życie prywatne od służbowego, a niestety większość z nas tak nie umie. Musimy nauczyć się cieszyć się każdą chwilą i określić swoje priorytety. Duńczycy wychodzą z założenia, że należy jeść to, co przynosi Ci zadowolenie, nawet gdy nie do końca jest zdrowe. To samo dotyczy pracy i innych wykonywanych przez nas czynności. Zycie jest zbyt krótkie, by go marnować. Co ciekawe, mieszkańcy Danii żyją średnio 80 lat. Może jednak trzeba zapozna się z ich filozofią?

Wnętrze hygge – jak urządzić?

We wnętrzu hygge spędza się większość wolnego czasu. Właśnie tutaj jest centrum życia towarzyskiego Duńczyków, dlatego mieszkanie musi być niezwykle przytulne i komfortowe. Co dla tego należy zrobić? Przede wszystkim warto zainwestować w kominek, przy którym będzie się chciało spędzać długie zimowy wieczory. Dalej poszukaj dużego stołu do codziennych posiłków z rodziną. Lepiej zainwestować w rozkładany stół, który również posłuży na większe spotkania i imprezy urodzinowe. Trzecim must have we wnętrzu hygge będzie porządne oświetlenie, które potrafi łagodnie oświetlić i ocieplić Twój dom. Pamiętaj, twój dom to twoja twierdza i oaza spokoju, należy urządzić ją tak, by stała się miejscem, gdzie negatywne emocje i stres są rzadkimi gośćmi.

Miejsce dla Ciebie

W mieszkaniu hygge należy urządzić swój kąt, bez którego nie odtworzymy filozofii stylu duńskiego w 100%. Nie ważne, czy to będzie oddzielny pokój wypoczynkowy czy mała przestrzeń w salonie lub na strychu – musisz mieć miejsce do relaksu. Jak tylko znajdziesz swój kąt – zaczynaj tworzyć. Tylko twoja wyobraźnia wie, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Uzupełnij miejsce w wygodne poduszki i ciepły koc. Udekoruj kącik na swój smak i nie zapomnij o małej lampce – podłogowej, stołowej czy wiszącej. A gdy masz duży parapet, możesz zagospodarować go na miejsce do czytania. Wystarczy kupić duże siedzisko i zamontować w oknie małą lampkę wiszącą.

Nasze propozycje lamp dla Ciebie i twojego kącika:

lampy w stylu duńskim

Oświetlenie ma znaczenie

We wnętrzu hygge nie może obejść się bez wygodnego kącika dla siebie oraz właściwie dobranego oświetlenia. Przydaje ono wyjątkowego uroku mieszkaniu i oświetla wnętrze w długie zimowe wieczory.

Jak oświetlić wnętrze w stylu hygge:

– wybierz kilka minimalistycznych lamp do wnętrza, możesz zdecydować się na lampę wiszącą i uzupełnić ją o kinkiety, lampę podłogowa czy stołową.

pamiętaj o świetle dekoracyjnym – w tworzeniu wyjątkowej atmosfery pomogą Ci girlandy lub latarenki. Równie dobrze możesz kupić popularne na dzień dzisiejszy cotton balls.

światło i zapachy – pamiętaj o świeczkach zapachowych o różnej wielkości, możesz je ustawić na stole czy komodzie i relaksować się patrząc na światło. Wybierz zapachy lasu, czekolady lub cynamonu.

światło i ciepło. Kominek to niezbędna część wnętrza duńskiego: przede wszystkim ogrzeje przestrzeń swoim ciepłem, ale też przyda uroku salonowi lub jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *