Popularne style w urządzaniu wnętrz

najlepsze lampy do salonu
Top 5 lamp do salonu
29 listopada, 2017
nowoczesne lampy druciane
Lampy z drutu – stylowy i oryginalny dodatek do wnętrz
13 grudnia, 2017
popularne style - glamour, nowoczesny oraz skandynawski

W polskich domach i mieszkaniach możemy zobaczyć przeróżne aranżację, stworzone nie tylko z pomocą architektów wnętrz, ale i własnoręcznie – wkładając w pomysły coś od siebie, swoją duszę. Możemy zobaczyć zbyt nowoczesne stylizację i klasyczne, które nigdy nie wyjdą z mody. Część z nich została stworzona małym kosztem, na inne wydane były tysiące złotych. Zobaczmy, jakie style znajdują się wśród najbardziej popularnych.

Styl skandynawski – rządzi wśród stylów

mieszkanie w stylu skandynawskim

Nie ma czemu się dziwić. Ten styl jest niezwykle uniwersalnym, po części minimalistycznym i wyjątkowo praktycznym. Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim wygląda przytulnie, ponieważ ma w sobie dużo zapożyczeń z natury – drewno na ścianach lub meblach, żywe kwiaty w wazonach i donicach oraz naturalne tkaniny na obiciach i w dodatkach. Ten styl jest wybierany coraz częściej nie tylko do przestronnych domów, ale i małych kawalerek. Jasne kolory na ścianach optycznie powiększają wnętrze, a dzięki małej ilości dodatków pokoje wydają się być schludne i bardziej przestronne. Ten styl przede wszystkim stawia na wygodę użytkowania i funkcjonalne wnętrza. W dużych pojemnych szafach znajdą się wszystkie ubrania, a wolny kącik będziemy mogli urządzić na mały kwietnik w domu. Większość decyduje się na skandynawskie aranżację dzięki minimalizmowi kolorystycznemu – czyli połączeniu bieli, szarości i beżu. Kolory te są bardzo przyjemne dla oka, nie męczą wzroku i nie wpływają na zmiany humoru.

Nowoczesny styl – nie ilością, a jakością

dom w stylu nowoczesnym

Popularność tego stylu jest bezpośrednio związana z minimalistyczną koncepcją, opartą na stwierdzeniu – mniej znaczy więcej. Mamy już dość zapakowanych po brzegi mieszkań niepotrzebnymi bibelotami i wspomnieniami sprzed 30 lat. Przestaliśmy zbierać rzeczy, teraz oddajemy stare ubrania potrzebującym, a masywne meblościanki zamieniamy na funkcjonalne szafy i praktyczne garderoby. Nowoczesne wnętrze uwielbia światło i przestrzeń. Gdy budujesz dom, zadbaj o duże okna, przez które do wnętrza będzie wpadało światło dzienne. Pomyśl również o dobrym funkcjonalnym oświetleniu, które będzie energooszczędne i praktyczne.

Loft w mieszkaniu – czyli styl industrialny we wnętrzu

jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym

Styl industrialny prezentuje się świetnie we wnętrzach o wysokich sufitach i dużych oknach. A gdy chcesz zamieszkać w starym budynku przemysłowym, nie możesz zdecydować się na inną aranżację. Wybierają go osoby, którym surowe miejskie życie sprawia przyjemność i chcą przenieść styl do swoich domów prywatnych i mieszkań. Styl industrialny to przede wszystkim koncepcja niedokończonego wnętrza. Zakochują się w nim dzięki oryginalności, którą styl niesie w sobie. Polecamy zwolennikom cegły, betonu i oryginalnych lamp o kształcie reflektorów filmowych.

Klasyczny styl – ponadczasowy wybór

jak urządzić wnętrze w klasycznym stylu?

Styl klasyczny to przede wszystkim ponadczasowe rozwiązania, które nigdy nie wyjdą z mody. Wybierają go osoby, które uwielbiają ozdobne meble, eleganckie dodatki oraz antyki. W takich wnętrzach panuje swój wyjątkowy charakter, oparty na wysublimowanym guście. Meble z naturalnego drewna, ceramika, złote i srebrne zdobienia tworzą luksusowe wnętrze dla najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz