Plafon do pokoju dziecięcego, łazienki oraz korytarza

rodzaje lamp do wnętrza
Rodzaje oświetlenia do twojego mieszkania
2 stycznia, 2018
urządzamy wnętrze w stylu duńskim
Styl hygge – duńska perfekcja
13 stycznia, 2018
gdzie zamontować plafon?

Plafon to uniwersalna lampa do wnętrza, niestety często niedoceniana jako źródło światła przez swoje małe wymiary. Ale właśnie w tym tkwi jego urok! Plafon możemy zamontować w niskich wnętrzach, małych kawalerkach oraz na skośnych ścianach. Co więcej, plafon jest łatwy w czyszczeniu i bezpieczny dla dzieci. Zdecyduj się na niezwykle funkcjonalną lampę do pokoju dziecięcego, łazienki lub korytarza.

Pokój dziecięcy – gdzie zamontować plafon?

plafon do pokoju dziecięcego

Plafon to dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego, szczególne dla najmłodszych dzieci. Wybierając taki rodzaj oświetlenia przede wszystkim zabezpieczysz oczy od mocnego intensywnego światła. Należy więc wybrać taką lampę, która będzie miała nieprzezroczysty lub mleczny klosz. Taki plafon posłuży za główne lub dodatkowe źródło światła w pokoju. Można go zamontować na środku pokoju lub nad kącikiem do zabawy. Jeżeli chcesz oświetlić przestrzeń przy łóżeczku, wybierz taki plafon, który można będzie powiesić na ścianie jako kinkiet. Wtedy światło lampy nie będzie skierowane bezpośrednio do dziecka, ale wystarczająco dobrze oświetli łóżeczko. Plafon ze zintegrowaną funkcją ściemniania posłuży jako lampka nocna – wystarczy tylko zmniejszyć intensywność światła.

Jaki plafon wybrać? Przede wszystkim należy zainwestować w plafon dobrej jakości. Na zdrowiu dziecka nie warto oszczędzać, a taniej jakości materiały mogą źle wpływać na samopoczucie Twojej pociechy. Wybierz lampę o zamkniętym kloszu, dzięki czemu do środka nie dostanie się pył. Im mniej zbędnych detali będzie miała lampa, tym szybciej da się ją odkurzyć i łatwiej pielęgnować.

Plafon – idealne rozwiązanie do łazienki

plafon do łazienki

Łazienka w bloku czy nawet w domu prywatnym nie zawsze cieszy nas swoim wymiarem. Na kilku metrach kwadratowych musimy pomieścić sedes, umywalkę, kabinę prysznicową oraz pralkę. Nie jest to zbyt łatwe wyzwanie. Warto więc zainwestować w minimalistyczne, a zarazem praktyczne oświetlenie łazienkowe. Idealną lampą dla małych przestrzeni jest plafon – w klasycznym bądź nowoczesnym wydaniu. Mały rozmiar zdecydowanie jest decydującą na zakup lampy zaletą. Warto też zaznaczyć, że w sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć plafon dla każdego – w srebrze czy złocie, z szkłem mlecznym i przezroczystym, z kryształami i metalowymi zdobieniami. Plafon posłuży jako źródło światła głównego, warto jednak wybrać taki model, który będzie miał stopień ochrony IP44 i wyżej. Dzięki temu lampa będzie odporna na łazienkową wilgoć i pojedyncze bryzgi wody. Zamontuj lampę na środku łazienki lub na ścianie jako kinkiet.

Zamontuj plafon na korytarzu

plafon na korytarz

Plafon na korytarzu to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i stylowa ozdoba wnętrza. Można go zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie. Do zbyt długiego pomieszczenia wybierz kilka źródeł światła na jednakowej odległości od siebie. Praktycznym i oszczędnym zastosowaniem będzie zamontowanie czujnika ruchu na korytarzu. Dzięki temu światło będzie włączało się tylko wtedy, kiedy będziesz przechodził obok.

Dodaj komentarz