Inspirację oświetleniowe – lampy stołowe oraz wiszące

oświetlenie wnętrza industrialnego
Jak wybrać idealną lampę do surowego wnętrza?
29 stycznia, 2018
kinkiet - źródło dodatkowego światła
Doświetlamy wnętrze – propozycje kinkietów małych i dużych
8 lutego, 2018
oryginalne rozwiązania oświetleniowe

Szukając dobrej lampy do wnętrza, dosyć często napotykamy się na strony internetowe, które nie mają ani dobrych zdjęć, ani żadnych wizualizacji. Jest to rozpowszechniony problem tańszych opcji cenowych i firm, sprzedających nie tylko detalicznie, ale i hurtowo. Przez to ciężko wyobrazić lampę w swojej sypialni czy kuchni, zakup się wydłuża przez długie zastanawiania się, a na końcu jesteś zmuszony zwrócić wybrany produkt, który jednak nie dopasował do wnętrza. Chcemy Tobie pomóc i zainspirować Cię na udane zakupy.

Lampa na komodzie musi być!

lampa stołowa w stylu nowoczesnym

W tradycyjnym domu czy mieszkaniu nie obejdzie się bez lampy na komodzie, ale kto powiedział, że lampa ma być klasyczna, a komoda będzie wyglądała jak każda inna? Występujemy przeciwko rozpowszechnionym rozwiązaniom i proponujemy Tobie nowoczesne podejście w urządzaniu wnętrz. Zacznij od wyboru wymarzonego mebla, ale nie śpiesz się lecieć do sklepu. Poszukiwania rozpocznij przeglądając aukcje internetowe i targi pchlarzy, możesz nawet poszukać czegoś ciekawego na strychu u babci. Gdy znajdziesz idealnie pasujący mebel, bierz się za przemianę: wystarczy pomalować komodę na inny kolor albo ozdobić ją w oryginalne uchwyty czy detale i gotowe. Zobaczysz, że dopasuje nawet do nowoczesnych stylizacji czy pojedynczych kryształowych zdobień we wnętrzu. Na komodzie umieść kilka oryginalnych dodatków i nie zapomnij o oryginalnej lampie stołowej. Zrezygnuj z materiałowego abażura i tradycyjnej masywnej podstawy – wybierz lampę-trójnóg, przezroczystą podstawę lub minimalistyczny klosz. Pamiętaj, żeby wszystkie dodatki pasowały do siebie pod względem stylu i koloru – we wnętrzu może być maksymalnie trzy kolory.

Stołowe lampy w wybranych aranżacjach:

nowoczesne i klasyczne lampy stołowe

Lampki wiszące są wszędzie!

kolorowe lampy wiszące

Drugim, dosyć rozpowszechnionym pomysłem w aranżacji wnętrz jest montowanie lampek wiszących zamiast stołowych, podłogowych czy kinkietów. Idealnie sprawdzą się w sypialni przy łóżku lub zawieszone nad lustrem w łazience. Nie musisz je stawiać ani na podłodze, ani na stoliku, wystarczy tylko wyprowadzić kabel na suficie. Jest to również dobrym pomysłem na oświetlenie przestrzeni tam, gdzie nie możesz zamontować żadnej lampy ściennej, np. gdy na ścianie jest 3D grafika lub kolorowa tafla szkła. Wtedy warto zainwestować w oświetlenie sufitowe, które nie musi znajdować się wyłącznie na środku pokoju. Nowoczesne trendy nie przepadają za ograniczeniami, jest to raczej myślenie kreatywne oraz wprowadzenia do wnętrza oryginalnych, niestandardowych pomysłów. Więc przy następnym remoncie możesz śmiało pozbyć się starych kinkietów i zastąpić je na stylowe lampki wiszące.

Oryginalnym pomysłem, zapożyczonym z krajów Skandynawskich jest zamontowanie lampki wiszącej..w oknie. Przede wszystkim takie rozwiązanie dodatkowo oświetli wnętrze, ale też stworzy wyjątkową świąteczną atmosferę w pokoju czy kuchni. Teraz będziesz mógł usiąść przy parapecie i poczytać ulubioną książkę, a Twoja dziewczyna czy żona bezproblemowo pomaluje się na randkę przy dobrze oświetlonym lustrze. Jeżeli nie masz w domu toaletki albo półeczki w łazience, jest to najlepsza opcja na makijaż idealny.

Inspirację do Twojego mieszkania lub domu:

oryginalne rozwiązania oświetleniowe w domu

Dodaj komentarz