Doświetlamy wnętrze – propozycje kinkietów małych i dużych

oryginalne rozwiązania oświetleniowe
Inspirację oświetleniowe – lampy stołowe oraz wiszące
3 lutego, 2018
aranżacje na żółto - meble, oświetlenie oraz dodatki
Tutaj rządzi żółty kolor – lampy, arażacje, meble
12 lutego, 2018
kinkiet - źródło dodatkowego światła

Kinkiety we wnętrzu posłużą nie tylko jako dodatkowe oświetlenie do żyrandola czy lampy wiszącej, ale też jako oświetlenie obrazów, zdjęć czy lustra w łazience. Na lampę można zwrócić uwagę i wybrać większy lub bardziej ozdobny model albo zdecydować się na minimalistyczne małe lampki – dodatek do dzieła sztuki czy oryginalnego dekoru.

Kinkiet jako piękna dekoracja do wnętrza

kinkiety jako dodatkowe oświetlenie obrazu

Lampy ścienne w złocie czy srebrze z dodatkiem matowego szkła i ozdobnych kryształów to propozycja do klasycznego wystroju wnętrza. Posłużą one za stylowe oświetlenie sypialni czy łazienki. Kinkiety te możesz zamontować na ścianie po obu stronach łóżka albo oświetlić lustro łazienkowe. Dzięki matowemu wykończeniu da się uzyskać efekt subtelnego światła, a przezroczyste kryształki będą odbijać dzienne światło. Taki kinkiet to prawdziwa ozdoba wnętrza, która uczyni go bardziej uroczystym, a nawet wyjątkowym. Sama przyjemność spędzać niedzielny wieczór w tak klimatycznym mieszkaniu. Ozdobne lampy to przede wszystkim oryginalny dodatek do stylizacji, a nie intensywne oświetlenie. Posłużą raczej za dodatkowe źródło światła, więc należy też zadbać o dobrą lampę wiszącą. W półmroku można oglądać filmy (ale należy pamiętać, że oglądanie telewizji w zbyt ciemnym wnętrzu negatywnie wpływa na Twój wzrok) albo urządzić romantyczną kolację we dwoje. Do bardziej skupionych czynności – sprzątania, gotowania oraz nauki należy odpowiednio oświetlić przestrzeń.

Akcent na obraz

gdzie zamontować kinkiety?

W mieszkaniu nie obejdzie się bez akcentów – bądź to stylowa kanapa czy elegancki designerski świecznik. Akcentem może stać się również olejny obraz bądź rodzinne zdjęcie. Żeby podkreślić rolę dodatku, można go dodatkowo oświetlić. Do tej roli posłużą małe lampki – kinkiety. Sprawdzą się również lampy z ruchomym kloszem, które można skierować bezpośrednio na obrazek. Wybór odpowiedniej lampy będzie zależał nie tylko od rodzaju oświetlanego elementu, ale też wystroju wnętrza i stylu w jakim zostało ono zaprojektowane. Nowoczesne konkiety to minimum ozdób i proste wykończenie, natomiast klasyczne lampy lubią szyk, błysk i szlachetne kolory – złoto i srebro. Należy też uwzględnić kolor ściany na której będzie wisiała lampa oraz kolorystykę obrazu czy zdjęcia. Zbyt jasne kolory można podkreślić mocnym akcentem kolorystycznym, a intensywne barwy można „ochłodzić” klasyczną bielą. Pamiętaj, żeby jednak stawiać na jakość a nie ilość. Czasami wystarczy zamontować jedną lampę z możliwością skierowania źródła światła na oświetlany obiekt, dzięki czemu będziesz zwracał uwagę na oświetlany dodatek, a nie na źródło światła.  Przy większej ilości zdjęć możesz zamontować dwa lub więcej kinkietów, ale nie przesadź z intensywnością światła. Wybierz żarówki o mniejszej mocy, dostosowując barwę światła do oświetlanego obiektu.

Gdzie zamontować kinkiety?

propozycje montowania kinkietów we wnętrzu

  1. Oświetlenie wnęki to przede wszystkim akcenty świetlne tworzone przez małe lampki lub masywne kinkiety.
  2. W jadalni jako dodatkowe źródło światła posłużą kinkiety ze skierowanym ku kredensowi światłem.
  3. Zamontuj kinkiet nad komodą i wyeksponuj piękny bukiet kwiatów lub ulubioną figurkę.
  4. Łazienkowe lustro potrzebuje dobrego oświetlenia, a gdy masz dwa razy więcej luster, musisz ozdobić każde z nich w oryginalny kinkiet.
  5. Kinkiet to ciekawe rozwiązanie do kuchni. Szczególne się sprawdzi w stylizacjach bez górnych szafek kuchennych.
  6. Bez kinkietów nie obejdzie się w sypialni, gdzie posłużą one za lampki nocne.

 

 

Dodaj komentarz